Betgames to jedna z najświeższych usług dodatkowych u czołowego polskiego bukmachera STS. Pozwalająca obstawiać symulacje rozdań w grach karcianych (a w przyszłości może nie tylko w nich), jest stale przez niego rozwijana i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony typujących. Nic więc dziwnego, że buk stara się ją urozmaicić, wprowadzając do niej coraz to nowsze propozycje.

sts poker 6+ jak grać
Polski bukmacher STS oferuje nową grę – Poker 6+, jak w nią grać?

Tą najnowszą stanowi Poker 6+ – kolejna wariacja najpopularniejszej gry karcianej na świecie, doskonale uzupełniająca klasyczny oraz polski stół pokerowy (oba na zasadach znanych z odmiany Texas Hold’em). Na czym polega jej typowanie, czym różni się od inne odmiany pokera w internecie, już dostępnej w usłudze Betgames STS i jak wygląda każde rozdanie w jej obrębie? Wszystkie najbardziej istotne rzeczy ściśle z nią związane postaramy się przedstawić w naszym artykule.

Poker 6+ – czym wyróżnia się na tle popularnego Texas Holdem?

Poker 6+ to odmiana legalnego pokera online, która nie zrywa z podstawowymi zasadami tej gry karcianej. Wprowadza do niej jednak sporo nowości. Tą podstawową jest fakt, że bierze w niej udział krupier i gracz (a nie szóstka graczy). Bazuje na talii 32 kart (a nie na pełnej, liczącej sobie ich aż 52), przy czym wszystkie karty mają wartość sześć lub więcej (stąd też „6+” w nazwie). Odmianę tę cechują zgoła odmienne zasady, ale i dynamika rozgrywki, które są ściśle związane właśnie z tą ilością kart.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Poker 6+ w Betgames – zasady i przebieg rozgrywki

Jak już wspomnieliśmy powyżej, w rozdaniu w ramach Pokera 6+ bierze udział gracz i krupier, a ich działania muszą zmierzać ku ułożeniu układu lepszego niż ten przeciwnika (ich pełna lista znajduje się poniżej). Układ musi zawierać 2 karty indywidualne i 3 z pięciu wspólnych (w sumie 5 kart).

Sama rozgrywka w poker online została podzielona na pięć różnych etapów, po każdym z których można dokonywać zakładów. Te etapy to:

 1. Tasowanie kart – nie jest to właściwy etap rozdania, a zaledwie przygotowanie do niego. Już w jego trakcie (wyjątkowo, bo nie po) możemy typować – mamy na to pół minuty.
 2. Pierwsze rozdawanie – krupier rozdaje po dwie karty. Sobie i graczowi. Jego karty są ukryte. Po tym etapie mamy 10 sekund na składanie zakładów.
 3. Trzy karty wspólne – na środek stołu trafiają trzy karty, z których może korzystać gracz i krupier. Mamy kolejne 10 sekund na obstawianie (możliwe jest już kreowanie pierwszych układów). Etap ten zwie się flopem.
 4. Czwarta karta wspólna – na środek stołu krupier wykłada czwartą kartę. Ten etap to turn. Daje nam 15 sekund na zastanowienie się i wybranie odpowiadającej nam opcji.
 5. Piąta karta wspólna – ostatni etap to dołożenie piątej karty. To tzw. river – daje nam 20 sekund na typowanie. Tuż po nim następuje rozwiązanie zakładów, odsłonięcie dwóch kart krupiera i wyłonienie zwycięzcy.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Obstawiać grę karcianą możemy zwycięstwo gracza, krupiera lub też remis. Istnieje też możliwość postawienia na układ, który wygra – wtedy nie ma znaczenia, który z uczestników się nim posłuży. Ważne, aby okazał się zwycięski.

Lista układów w Pokerze 6+

Poniżej przedstawione układy uporządkowane są w kolejności od najsłabszego do najmocniejszego. Układ gracza składać się musi z dwóch jego kart i trzech kart wspólnych, ze środka stołu.

 1. Wysoka karta – układ… bez żadnych układów. Misz-masz kartowy.
 2. Para – dwie karty o tej samej wartości.
 3. Dwie pary – dwie pary, a zatem dwie karty o tej samej wartości oraz dwie karty o tej samej wartości (różnej od tych pierwszych).
 4. Strit – pięć kart we właściwej kolejności (po kolei wartościowo), ale z różnym kolorem.
 5. Trójka – trzy karty o dokładnie takiej samej wartości.
 6. Full – trójka i para, a zatem trzy karty o tej samej wartości oraz dwie karty o tej samej wartości.
 7. Kolor – pięć kart o tym samym kolorze, jednak niezachowujących kolejności.
 8. Kareta – cztery karty o tej samej wartości.
 9. Poker – pięć kart o tym samym kolorze, ułożonych we właściwej kolejności (wartościowo po sobie). Najmocniejszy układ w grze, jeśli kończy się na asie przyjmuje swoją ostateczną formę (patrz – niżej).
 10. Poker królewski – poker kończący się na asie (pięć kart o tym samym kolorze, we właściwej kolejności, kończące się właśnie na asie).
legalny bukmacher betfan
Bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Fakty na temat Pokera 6+, o których warto pamiętać

 • Typowanie Pokera 6+ wymaga od nas konta u bukmachera STS na www.sts.pl.
 • Przy typowaniu Pokera 6 Plus możemy sięgać po bonusy, jednak typowanie może odbywać się wyłącznie z konta depozytowego.
 • Nie można stawiać tutaj kuponów akumulacyjnych – można za to obstawić kilka wyników na kilku pojedynczych kuponach.
 • Na specjalnej stronie z wynikami poszczególnych gier możemy sprawdzić rezultaty kolejnych rozdań, ale też obejrzeć powtórki, które rozwieją wszelkie nasze wątpliwości na temat przebiegu.
 • Transmisje w obrębie Pokera 6+ udostępniane są przez podmiot zewnętrzny (firmę Betgames TV) – bukmacher nie ma zatem żadnego wpływu na przebieg rozdań, a jedynie obsługuje ich typerską warstwę.
 • W Pokerze 6+ kursy i opcje bukmacherskie są dynamiczne i zależne od aktualnego przebiegu rozdania – wykluczane są te opcje, które nie mają już szans na zaistnienie, co niweluje możliwość postawienia na opcję z góry skazaną na niepowodzenie.