Reguły blackjack są niezwykle proste, nie wymagają poświęcenia wiele czasu na nauczenie się ich i zrozumienie, gra przychodzi z łatwością nawet tym, którzy spotykają się z nią pierwszy raz. Postaramy się tutaj przybliżyć pokrótce podstawowe reguły blackjacka tak by sama gra nie stanowiła większych problemów i można było się skupić głównie na dobrej zabawie.

blackjack online
Zasady i reguły gry w Blackjack

Zasady gry w Blackjack online

Maksymalna ilość graczy, która może równocześnie zasiąść przy jednym stole do gry w blackjack wynosi 7, plus ósmy krupier. Krupier, czyli rozdający jest jakby oponentem graczy – w blackjacku gracze nie grają przeciwko sobie, a jedynie przeciwko krupierowi. Całość gry i główna reguła blackjacka polega na dobieraniu kart tak, by suma punktów była równa 21, lub jak najbliższa tej wartości, bez jej przekraczania.

Krupier zaczyna rozdawanie kart zawsze od gracza siedzącego po jego lewej stronie, gracze mają kilka możliwości reakcji: mogą wziąć kartę lub jej nie wziąć, podwoić stawkę co spowoduje otrzymanie jeszcze jednej karty lub rozdzielić (jedynie wtedy, gdy otrzyma dwie karty o identycznej wartości). Niektóre kasyna oferują jeszcze takie opcje jak ubezpieczenie, even money (‘równe pieniądze’) czy też poddanie się.

sts poker bez depozytu
Jak obstawiać zakłady na poker online z bonusem?

Zwycięzcą jest ten, kto zdobędzie tak zwanego „blackjacka”, czyli asa oraz którąś z kart punktowanych za 10 (czyli dziesiątkę, waleta, damę czy też króla). Jeśli nikt nie zdobył blackjacka, to wygrywa ten, kto będzie miał ilość punktów jak najbardziej zbliżoną do 21. Zadaniem krupiera jest dobieranie kart do momentu, kiedy będzie miał 17 punktów lub więcej, jeśli zdobędzie 18 punktów nie ma prawa dobierać kolejnych kart.

Jeśli gracz zwycięża w ten sposób, że liczba jego punktów jest większa od liczby punktów krupiera, to jego wygrana jest 2 razy większa od kwoty, którą postawił (wypłata 1:1), jeśli gracz ma blackjacka, to wypłaca się mu 250% postawionej kwoty (wypłata 3:2). Tak oto wyglądają zobrazowane zasady blackjacka, w celu uzyskania bardziej szczegółowych wyjaśnień odsyłam do innych podstron.

_____________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest gra w kasynie internetowym jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny tylko dla osób pełnoletnich.