„Każdy kiedyś zaczynał” i „nikt nie rodzi się mistrzem” – dwie dewizy, o których zawsze w życiu warto pamiętać, również kiedy chcemy zacząć naszą przygodę z grą blackjack. Początki często bywają trudne, wprawdzie blackjack nie jest grą, która zaabsorbuje mnóstwo czasu na naukę rozbudowanych i skomplikowanych zasad, ale kilka chwil na poznanie zasad również trzeba poświęcić. Warto również skorzystać z kilku porad, które znajdują się właśnie tutaj i znacznie ułatwią początkującym grę!

blackjack online
Początki w popularnej grze blackjack

Blackjack – systemy gry, liczenie kart

Wszyscy, którzy chcą zacząć grać w blackjack, na każdym kroku spotykają się z pojęciami systemów gry w blackjack, liczenia kart. Nie każdy od razu zdaje sobie sprawę z tego, czym to tak naprawdę jest, nie każdy zrozumie mechanizm działania tych systemów w praktyce i mało kto od samego początku stosowania którejś z taktyk nie będzie popełniał błędów. Tutaj prezentujemy sposób znacznie ułatwiający początkującym grę, oraz metodę pozwalającą na szybsze zrozumienie i wyćwiczenie sobie reguł obliczania.

Początkujący gracze mogą stosować tak zwaną strategię uproszczoną. Mówi ona jaki ruch gracz powinien wykonać w zależności od tego, ile ma punktów. Jeśli gracz ma 8 lub mniej niż 8 punktów, musi wziąć kartę. Jeśli liczba jego punktów waha się od 9 do 11 ma dwie możliwości – podwojenia stawki lub wzięcia następnej karty, jeśli liczba jego punktów znajduje się w przedziale od 12 do 16, musi zorientować się, ile punktów na krupier, czyli rozdający. Jeśli krupier ma 6 lub mniej niż 6 punktów, nie należy brać więcej kart, jeśli ma 7 lub więcej, należy wziąć kartę. Gdy liczba punktów gracza osiągnie lub przekroczy 17, nie powinien on kategorycznie brać więcej kart.

I to by było na tyle zasad, które wystarczy opanować by doskonale radzić sobie przy stole.
Jeśli ćwiczymy strategie liczenia kart nieco bardziej skomplikowanymi sposobami, warto przetestować nasze umiejętności i ćwiczyć w kasynie internetowym. Na początku można przecież zapisywać swoje obliczenia i wyniki, aby lepiej nauczyć się stosowania danego systemu. W prawdziwym kasynie taka ewentualność rzecz jasna nie jest możliwa i momentalnie zostalibyśmy zdyskwalifikowani. Grając przez Internet nie jesteś przez nikogo obserwowany, co redukuje stres i pomaga na początku stawiać pierwsze kroki w blackjacka.

_______________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest gra w kasynie internetowym jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny tylko dla osób pełnoletnich.