A może warto spędzić czas grając w pokera? Bardzo dużo osób wychodzi właśnie z takiego założenia. Dla większości to w dużej mierze znakomita zabawa. Można grać w gronie członków rodziny, znajomych, a także kompletnie obcych ludzi – np. w kasynie online. Dla niektórych to także sposób na zarabianie gotówki. Jest to możliwe, chociaż powinno złożyć się na to wiele czynników, aby stało się to rzeczywiście realne. Jakie aspekty koniecznie muszą być przestrzegane, żeby gra w pokera była efektywna?

jak grać w pokera
Jak grać w pokera żeby nie przegrywać?

Znajomość zasad i hierarchii układów w pokerze to podstawa

Niektórym wydaje się, że poker to banalna gra. Rzeczywiście nie ma tutaj jakiejś większej filozofii. Nie trzeba być zatem członkiem Mensy, aby zrozumieć wszystkie najważniejsze reguły. To jednak nie oznacza, że można przystąpić do rozgrywki bez znajomości zasad. Są osoby, które wychodzą z takiego założenia, że nauczą się grać w trakcie samej rozgrywki. Jeśli ktoś gra dla zabawy, to nie widzimy w tym żadnych przeszkód. Może to być nawet swego rodzaju bardzo zabawne. Co ciekawe, jeden ze znanych polskich bokserów zyskał przydomek Striczu – chodzi nam o Macieja Sulęckiego – właśnie w trakcie gry w karty. Pięściarz urodzony w Warszawie swego razu krzyknął, że ma stricza zamiast strita.

Jak to zwykle bywa, koledzy szybko to podchwycili i ten przydomek przylgnął do naszego perspektywicznego boksera. Jeśli jednak ktoś gra w pokera na pieniądze, nawet te najmniejsze, to nie ma możliwości, aby rozpocząć rozgrywkę nie znając zasad i hierarchii układów – od najlepszego do najgorszego. Należy pamiętać, że istnieją różne odmiany pokera. Najpopularniejsza to Poker Texas Holdem. Różni się ona od klasycznej wersji tej gry. Jeśli ktoś chce skutecznie grać, to nie ma możliwości, aby pieczołowicie nie zapoznał się ze wszystkimi zasadami.

sts poker bez depozytu
Jak obstawiać zakłady na poker online z bonusem?

Jak można grać w pokera?

W pokera można grać obecnie na rozmaite sposoby. Jedni wybierają grę w zwykłych kasynach stacjonarnych. Inni decydują się na podmioty działające online. Są na naszym rynku legalne kasyna online. Dużo osób od samego początku chce grać za prawdziwe pieniądze. Rzeczywiście jest taka możliwość. Zazwyczaj kasyna oferują urozmaicenie, ponieważ można wybierać stoły z różnymi limitami. Coś dla siebie znajdą osoby z małym zasobem portfela oraz takie, które tej gotówki mają naprawdę sporo. Jeśli jesteście osobami początkującymi, to wydaje się, że najlepiej rozpocząć po prostu od gry za wirtualne pieniądze.

Dlaczego jest to dobra opcja? Trzeba tutaj zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. To na pewno dobry poligon doświadczalny. Można w praktyce sprawdzić, czy rzeczywiście znacie wszystkie zasady oraz hierarchię układów. Grając za wirtualne pieniądze możecie również przetestować różne strategie. Chodzi np. o to, kiedy warto wejść do gry, a kiedy lepiej sobie odpuścić. Jeśli zależy Wam na tym, aby wygrać pieniądze, to warto wychodzić z założenia, że praktyka czyni mistrza. Po pewnym okresie można grać już za pieniądze prawdziwe.

sts bonus 2020 za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Cierpliwość w pokerze to istotna cecha

Często osoby początkujące są bardzo mało cierpliwe. Chcą jak najszybciej rozpocząć grę i wygrywać bardzo duże pieniądze w kasynach online. Do wszystkiego trzeba podchodzić z tak zwaną chłodną głową. Niektórzy, tak jak już wspomnieliśmy, rozpoczynają grę, chociaż tak naprawdę do końca nie znają zasad oraz hierarchii układów. To kolosalny błąd. Niektórzy często też zbyt mocno wchodzą do licytacji. Cierpliwość jest również związana z budżetem przeznaczonym na grę. Na początek dobrze jest przetestować sobie wszystko w trybie wirtualnym. Nawet jeśli widzicie, że macie już określone umiejętności, to nie wolno wydawać np. całej wypłaty lub dużej części zgromadzonych do tej pory oszczędności na koncie bankowym.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Każdy zawodnik musi mieć też z tyłu głowy, że gra za prawdziwe pieniądze, a gra za wirtualne to jednak nie zawsze to samo. Poza tym efektywność i wygrywanie pieniędzy zależą od rozmaitych czynników. Grając za wirtualne pieniądze przeważnie mierzycie się z gorszymi rywalami. Za prawdziwe pieniądze zazwyczaj grają już ludzie, którzy mają sporo pojęcia na ten temat. Do wszystkiego trzeba zatem podchodzić cierpliwie. Ta cecha przydaje się również wtedy, kiedy np. przez długi okres nie macie odpowiednich kart. Zawodowcy radzą sobie z takimi sytuacjami i nie wchodzą do licytacji, jeśli nie mają czegoś porządnego.

Nie wolno grać zbyt asekuracyjnie i agresywnie

Każdy hazardzista musi sprawiać wrażenie nie do końca przewidywalnego przy stole. Z jednej strony na pewno nie wolno grać zbyt asekuracyjnie. Jeśli np. ponad 90% rozdań będziecie odpuszczać, a potem nagle wejdziecie za dużo pieniędzy, to jest chyba jasne, że każdy rywal będzie miał świadomość, iż macie po prostu coś dobrego. Dla innych będziecie niczym kolokwialnie rzecz ujmując otwarta księga. Druga strona medalu jest taka, że nie można grać zbyt odważnie. Niektórzy wybierają najpopularniejszą odmianę pokera, czyli Texas Hold’em. Tam na początku gracze otrzymują po dwie karty prywatne. Jeśli nie macie nic dobrego, to lepiej przeczekać niż niepotrzebnie tracić gotówkę. Gra musi być rozsądna i w pewnym stopniu nieobliczalna dla przeciwników.

_______________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest gra w kasynie internetowym jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny tylko dla osób pełnoletnich.