Strategie Gry w BlackJack
blackjack-round

Żadne kasyno nie istnieje po to by rozdawać pieniądze na prawo i lewo. Nie jest to przecież pomoc na zasadzie Czerwonego Krzyża, który pomaga potrzebującym i rozdaje pieniądze. Ba, kasyna to prężnie działające przedsiębiorstwa, które mają przynosić (i przynoszą !) wielkie zyski. Stworzone przez globalnych magnatów kasyna, czy to internetowe czy naziemne cieszą się ogromną popularnością, a miliony graczy z całego świata rok w rok przegrywa tam ogromne pieniądze. Rynek kasyn jest wart bardzo wiele, porównywalnie do wartości rynku handlu narkotykami, co pokazuje z jaką skalą zarobków mamy do czynienia.

To jest fakt, a nie tylko wymyślony domysł. Powoduje to, że jako klient kasyna zastanowić się musimy czy pojedynek (nierówny) z kasynem ma sens i czy rzeczywiście w ten sposób dorobić się możemy jakichkolwiek pieniędzy. Owszem, większość grających wprawdzie traci swoje pieniądze, ale wynika głownie to z ich niewiedzy, nieumiejętności i złego podejścia do tematu – nieznajomości strategii, technik gry i sztuczek naszego umysłu, które uniemożliwiają zarabianie pieniędzy.

european-blackjack-strategy-card-739x536

Przykładowo jeśli pragniemy zarobić grając w „oczko” czy jak kto woli Blackjacka po prostu stosować musimy odpowiednie strategie gry, które zwiększają nasze realne, matematyczne prawdopodobieństwo wygranej.

img_strategy

Pierwszą, najbardziej banalną, prozaiczną i mechaniczną strategią gry jest wykorzystanie komputerowych systemów do liczenia kart. Ten proces ma bardzo ważne znaczenie dla określenia czy bardziej opłaca się brać kolejną kartę czy też zaprzestać, poprzez pas. By komputer wyliczył co bardziej się nam opłaca musimy wprowadzać wszystkie karty jakie pojawiły się na stole, a komputer przeliczy jakie karty zostały w puli do rozdania i podpowie jakie co będzie lepsze po automatycznym wyliczeniu prawdopodobieństwa. Chociaż ta strategia gry w blackjack z pozoru wydaje się zbyt banalna i prosta, to wcale nie oznacza, że nie przyniesie nam zamierzonej korzyści, jaką jest wygrana. Po co liczyć karty samemu, skoro możemy wykorzystać system komputerowy, który zrobi to za nas ? Wykorzystanie tych wyliczeń może zredukować przewagę kasyna, która wynosi około 4-5 % do poziomu zaledwie 0.5 – 1 %, co już powoduje, że stoimy w znacznie lepszym miejscu do zarobienia pieniędzy niż na początku gry.

Inne strategie gry w blackjack to :

    • Never burst – gracz nie dobiera więcej kart gdy na swojej ręce posiada już więcej niż 11 punktów. To wydaje się małą liczbą punktów, ale w ten sposób szansę kasyna zostają zredukowane do poziomu 3.91 punktów procentowych.

 

    • Strategia krupiera – polega na tym, że gracz nigdy nie dobiera kart, jeśli na swojej ręce ma 17 punktów lub więcej. Wykorzystanie tej strategii powoduje, że przewaga kasyna wynosi 5.48 %, więc nieco więcej niż w przypadku strategii never burst.

 

  • Strategia podstawowa – pozwala zmniejszyć szansę kasyna do poziomu 0.5 % i może zostać wykorzystana, gdy zdecydujemy się liczyć karty samemu lub skorzystać z gotowego, komputerowego oprogramowania. Strategia podstawowa może zostać również zobrazowana w sposób graficzny, gdzie jasno widzimy co powinniśmy zrobić. Wszystkie dostępne karty dzieli się na karty krupiera oraz dostępne punkty (bez asów i par) ; (As + liczba) ; (Pary) ; Następnie konfrontujemy posiadane karty przez nas, krupiera i widzimy co powinniśmy zrobić – dobierać kartę, spasować, zagrać split (rozdwojenie kart) czy tak zwane double down (podwoić początkową stawkę).

Oczywiście można stworzyć inną strategię, która wpadnie nam do głowy. Możemy przecież przyjąć założenie, że nie będziemy dobierali kart wtedy kiedy na ręce mamy 15 punktów lub więcej – wartość ta może ulec zmianie według naszych upodobań. Ze względu na to, że w większości kasyn możemy grać za darmo (to znaczy spróbować swoich sił w grze „na wirtualne pieniądze”) przetestowanie wymyślonej przez nas strategii jest możliwe bez ponoszenia zbędnego ryzyka. Dzięki temu możemy sprawdzić jak konkretna strategia spisuje się w rzeczywistości i po pozytywnej ocenie, zastosować ją w grze o prawdziwe pieniądze.

About

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *